Так зване “міністерство юстиції Криму” втретє відмовило в реєстрації української православної парафії ПЦУ на півострові, незважаючи на вимоги комітету ООН до РФ утриматися від виселення релігійної громади з кафедрального собору Святих Рівноапостольних Князя Володимира і Княгині Ольги в Сімферополі.

Про це повідомляє Крим.Реалії з посиланням на архієпископа Кримської єпархії Православної Церкви України Климента, передає РІСУ.

“Уранці зателефонували з управління Міністерства юстиції Криму і повідомили про те, що відмовлено в реєстрації релігійної організації. На питання про причини було сказано, що вся інформація знаходиться у Демецької (“заступник начальника” Ірина Демецька – ред.), тому що вона підписувала відмову”, – повідомив архієпископ Климент.

За його словами, йому відмовили саме тоді, коли він виїхав із Криму, щоб виступити на нараді ОБСЄ з людського виміру у Варшаві, яка призначена на 25 вересня.

Собор святих рівноапостольних Володимира та Ольги у Сімферополі

Як уточнив священнослужитель, перед поїздкою на нараду він заходив до міністерства, щоб отримати інформацію про реєстрацію, де йому сказали, що “питання вирішується” і про результати йому повідомлять додатково. Уже перебуваючи у Варшаві, повідомив Климент, він дізнався про відмову в реєстрації Української Церкви в Криму.

“Вони щоразу роблять різні відмови. Вони роблять це просто для того, щоб не реєструвати. Коли вони пишуть якісь недоліки в поданих документах, то, як правило, вдруге подають, усунувши їх. Вони знаходять нові, про які раніше не говорили. Дві відмови такі вже були”, – розповів Климент.

  • Нагадаємо, у Кафедральному соборі святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі проводить богослужіння громада Кримської єпархії колишньої УПЦ КП, яка перейшла до Православної Церкви України.
  • У лютому 2019 року російське “міністерство майнових і земельних відносин” в Криму зажадало звільнити будівлю собору, пояснивши це закінченням терміну дії договору з Кримською єпархією УПЦ КП.
  • 28 червня “арбітражний суд” Криму ухвалив рішення розірвати договір оренди приміщень. “Суд” зобов’язав Церкву повернути приміщення “Міністерству майнових і земельних відносин” Криму і стягнути в дохід бюджету РФ 12 тис. рублів державного мита. Приводом для розірвання договору стала заборгованість у розмірі 2,3 грн.
  • 24 липня Кафедральний собор ПЦУ розгромили і пограбували під виглядом “ремонту”, організованого  “міністерством майнових і земельних відносин”.
  • 1 серпня окупаційна влада Криму знову відмовила в реєстрації Кримської єпархії Православної Церкви України.
  • 19 серпня Управління Кримської єпархії ПЦУ оскаржило рішення “арбітражного суду Криму” за позовом Міністерства майнових і земельних відносин Криму про розірвання договору оренди приміщень собору в Сімферополі.
  • 29 серпня “апеляційний суд” у Севастополі залишив без зміни рішення суду про виселення Кримської єпархії ПЦУ з кафедрального собору.
  • 6 вересня комітет ООН з прав людини виступив з вимогою до Росії не виселяти громаду ПЦУ з храму в окупованому Сімферополі, яку повторив ще раз 20 вересня.

Comments are closed.