Українська Православна Церква у США скликала ХХІІ Собор, який відбувся 16-19 жовтня в Українському культурному центрі митрополії, розташованому в окрузі Сомерсеті (штат Нью-Джерсі).
Тема Собору: “Господи, полюбив я Красу Дому Твого, і місце перебування Слави Твоєї” (Пс. 26:8).
Перед Собором відбулися збори Консисторії, Ради митрополії, директорії семінарії св. Софії та конференція духовенства, передає РІСУ.

Новообрана Рада митрополії УПЦ США
Урочисте відкриття Собору відбулося 16 жовтня. Делегатів і гостей при вході до Культурного центру вітали митрополит Антоній та архієпископ Даниїл. Вони очолили процесію до головної зали, де відслужили вступний молебень.
Студенти семінарії св. Софії виконали гімни США й України. Владика Антоній звернувся до присутніх із промовою.
Після вирішення організаційних питань почалися звіти провідників служб і комісій УПЦ США. Заслухали звіти семінарії, Української православної ліги, Товариства св. Андрія, бібліотеки, табору всіх святих, численних відділів.
Довідка. Українська Православна Церква у США — найбільша із православних юрисдикцій українців у США. 1919 року декілька груп українців в США організували автономну українську Православну Церкву. Ця Церква формувалася з українців, які прибули до США, рятуючись від лихоліть, які спіткали їх Батьківщину у складі Російської імперії, а потім СРСР.
1924 року її прибув очолити єпископ Української Автокефальної Православної Церкви Іван Теодорович (він отримав рукоположення від митрополита Василя Липківського), канонічність висвячення якого оспорювалася. У США і Канаді йому підпорядковувалось біля 300 парафій, 60 священників, а також 20 парафій було в Бразилії.
1949 року митрополит Теодорович був повторно висвячений православними єпископами, що закрило питання легітимності його єпископства.
1971 року митрополит Теодорович помер, його змінив митрополит Мстислав Скрипник (†1993), який 1990 року був обраний в Києві Патріархом Української Автокефальної Православної Церкви.
Тривалий час канонічний статус УПЦ в США був невизначений.
12 березня 1995 року Церква відійшла під юрисдикцію Константинопольського Патріархату, а наступного року до неї приєдналася менш чисельна УПЦ Америки.