Натовпи любителів скелелазіння зібралися у п’ятницю, 25 жовтня, біля скелі Улуру в Австралії, щоб встигнути підкорити її до того, як набере чинності заборона підніматися на гору.
Про це повідомляє Інтерфакс-Релігія з посиланням на Бі-Бі-Сі.
Від суботи підйом на величезний моноліт, також відомий як Ерс-Рок, буде офіційно закритий.

Фото: felixtravel.it
Улуру вважається священним місцем для корінних жителів місцевості. Саме їм від 26 жовтня 1985 офіційно належить моноліт.
Аборигени віддали скелю і прилеглу територію в оренду уряду терміном на 99 років. За використання місцевості як національного парку місцеві жителі отримують щорічну плату розміром в 75 тис. доларів, а також 20% від вартості кожного вхідного квитка. Саме тому зацікавлені в розвитку туризму аборигени на початкових етапах не перешкоджали відвідуванню Улуру.
Однак, коли потік туристів помітно збільшився, місцеві жителі стали побоюватися за збереження старовинних наскальних малюнків і виступили з проханням про заборону на підйом.
Крім того, підйом на скелю вважається небезпечним через сильний вітер і спеку, яка влітку досягає в Австралії 45 градусів. Близько 40 людей загинули, намагаючись підкорити скелю.
Монолітна скеля Улуру вважається однією з головних природних визначних пам’яток Австралії. Її висота – 348 метрів, а ширина – понад 3 кілометри. Гора сформувалася більш 680 млн. ооків тому.
За останній рік національний парк Улуру-Ката Тхута відвідало близько 400 тис. осіб зі всього світу.