Сполучені Штати Америки не випадково називаються “землею свободи і домом хоробрих”. Таку думку висловив митрополит Епіфаній за результатами нещодавнього візиту до США.
“Ця країна побудована на тому фундаментальному принципі, що всі люди обдаровані Творцем невід’ємними правами, до яких належать право на життя, свободу і прагнення щастя. Я переконаний, що без цього глибоко християнського розуміння свободи як дару Бога-Творця, Який не лише наділяє правами, але й відповідальністю та обов’язками перед своєю державою – Америка ніколи би не була тією країною, якою вона стала – світочем демократії, натхненням для поневолених народів та захисником свободи у світі”, – написав митрополит у Facebook.
Владика розповів, що у Вашингтоні його вразили пам’ятні місця, які нагадують про різні історичні події становлення США, але об’єднані спільною думкою, коротко висловленою написом на одному з них: “Freedom is not free” – “Свобода не отримується задарма”.
“І ми, українці, як ніхто, це усвідомлюємо, адже боремося за свою незалежність та свободу як державну, так і духовну. Цей шлях нелегкий та тривалий: США йшли до утвердження демократії понад 200 років. Наша країна, на території якої 1710 року народилась одна з перших європейських Конституцій нового часу, також прямує до європейського демократичного майбутнього. І Православна Церква України, як невід’ємна частина громадянського суспільства, відчуває свою відповідальність у справі розбудови кращої держави. Це наша українська мрія, до якої ми усі прагнемо”, – наголосив Предстоятель ПЦУ.
Однак недостатньо просто мріяти, наголосив владика. Кожен з нас може своїми щоденними справами будувати щасливе майбутнє, впевнений митрополит Епіфаній.
“Повернувшись після насиченого візиту, сповнений натхненням та новими баченнями, зі свого боку робитиму все можливе, аби Україна розбудовувалася як держава, якою пишаються її громадяни та з якої буде варто брати приклад іншим країнам. Під час зустрічей у США з релігійними діячами, науковцями та експертами, конгресменами та урядовцями, з українською громадою – я ще раз пересвідчився, наскільки важлива єдність, адже у ній сила українського народу. Чи зможемо ми досягти успіху? Самі чи поодинці – ні. Але з Богом і об’єднавши зусилля, знання, таланти і можливості – безперечно зможемо. Тож закликаю усіх до плідної співпраці задля великих звершень. І нехай Господь благословить усі наші починання”, – додав Предстоятель ПЦУ.