Власники сайту з інформацією про Манявський монастир, про який раніше застерігав настоятель монастиря і керівник Івано-Франківсько-Галицької єпархії ПЦУ Іоасаф Василиків, звернулись до Релігійної правди з проханням опублікувати спростування звинучавень у шахрайстві.
Йдеться про застереження владики, що на вказаному сайті skit.org.ua, який не має відношення до Манявського монастиря, збирають благодійні внески від вірян. Гроші йдуть на рахунок благодійного фонду “Демократія та реформи”.
“Благодійна організація “Міжнародний благодійний фонд “Демократія та реформи”, волонтери якої створили сайт skit.org.ua, ніколи не вважала його канонічним, або таким, що представляє Церкву. Сайт був створений з благословіння владики Іоасафа виключно для популяризації Манявського Скита, Манявського водоспаду, Блаженого камня, Карпатського краю”, – йдеться у прес-релізі організації.
Як вдалось з’ясувати, митрополит Іоасаф дійсно був знайомий з директором фонду Андрієм Юхимцем, який запропонував владиці створити сайт для популяризації монастиря. Попередня веб-сторінка Манявського скиту на той час з деяких причин не працювала, тож навесні 2019 року митрополит Іоасаф благословив створення сайту skit.org.ua.

Фото: travelforfun.org
Владика у коментарі Релігійній правді наголосив, що йшлося про створення сайту саме для монастиря, проте пізніше, коли роботу було зроблено, Юхимець відмовився передавати співробітникам монастиря адміністравний доступ до сайту. Тож за деякий час, каже митрополит, вони запустили власний – вже офіційний – сайт Манявського монастиря skytmaniava.if.ua.
На паралельне функціонування сайту skit.org.ua священнослужителі деякий час не звертали уваги, аж поки до них не звернулися віряни із запитаннями щодо благодійних внесків. Тоді митрополит Іоасаф і написав у Facebook попередження щодо цього сайту.
Своєю чергою директор фонду “Демократія та реформи” і власник сайту Андрій Юхимець пояснює, що створював сайт для популяризації Манявського монастиря у низці інших своїх благодійних проєктів, тож планував самостійно займатися адмініструванням сайту.
Що стосується благодійних внесків, то пропозиція читачу зробити їх розміщена не на сайті skit.org.ua, а на сайті самого Фонду – fund.org.ua. Як зазначив Юхимець, тут йдеться про фінансову допомогу не самому монастирю, а всім проєктам Фонду, зокрема і на підтримку роботи його сайту про монастир.
Справа в тому, що посилання на сайт Фонду (fund.org.ua) таким чином розміщене на сайті монастиря (skit.org.ua), що під час переходу читач може не помітити, що опинився вже на іншому сайті. Таким чином, складається враження, нібито гроші пропонується переказати на потреби Манявського скиту, що вводить вірян в оману.
І якщо благодійна діяльність Фонду була розгорнута порівнянно нещодавно, то Facebook-сторінку “Манявський монастир” Юхимець веде вже кілька років. Каже, що деякий працював трудником у монастирі і перейнявся його проблемами. На сторінці у соцмережі Юхимець розповідає про монастир і публікує релігійні новини.
Після скандалу, що вибухнув з благодійними внесками, він опублікував там повідомлення для благодійників і жертводавців з проханням звертатись за контактами, опублікованими на офiцiйному сайтi Великого Манявського Скиту: Телефон: (097) 990-0192; Email: [email protected].