Багатство згадується у Священному Писанні як винагорода, якими Господь наділяє праведників, так і спокуса, що поневолює душу людини. Самі собою матеріальні блага не є добром чи злом, а лише засобом, який потрібно використовувати з мудрістю і обережністю.

Про це повідомляється на сторінці ПЦУ у Facebook.

“Ми живемо у світі, де всі товари й послуги мають свою ціну, і нічого поганого в цьому немає, адже будь-яка праця заслуговує на справедливу винагороду. У цьому випадку використання матеріальних статків слугує благу, що відкриває можливості для розвитку і піклування про свою сім’ю, громаду, країну. Безумовно, ми думаємо про їжу та одяг, але потрібно дотримуватися правильної послідовності: спершу шукати Царства Божого, прагнути до вічного, а турбота про матеріальний добробут повинна бути додатковою, а не першорядною”, – зауважили у ПЦУ.

Згубною є пристрасть до багатства, а не саме багатство, не матеріальні блага, що створив Бог. На пристрасть до наживи може хворіти і бідна людина, зауважили у ПЦУ.

“Крайнім виявом того, на що може піти людина, яка зловживає матеріальними благами, безуспішно намагаючись насититися все більшими і більшими статками, територіями, владою, є несправедливі конфлікти і війни, в яких нівелюється людське життя. До жорстоких протистоянь призводить і соціальна нерівність. Жага розбагатіти штовхає людину до шкідливих і безглуздих бажань, потурання яким веде все далі від Бога, у прірву, з якої потім дуже важко визволити свою душу. Тому надзвичайно важко увійти до Царства Божого тому, хто всі свої надії покладає на багатство”, – додали у ПЦУ.

Священнослужителы наголосили, що обдаровуючи нас матеріальними багатствами, Господь наділяє і відповідальністю за їх розумне використання.

“Тимчасові земні скарби можуть слугувати благу, якщо не дозволяти ідеї збагачення заволодіти душею і затьмарити важливість духовних пошуків: праведності, віри, любові, лагідності, терпеливості і милосердя. Тож пам’ятаймо про безсмертя нашої душі та плекаймо духовні скарби, які дає нам Господь, “щоб багатіли добрими ділами, були щедрі і радо ділилися, збирали собі скарб, добру основу для майбутнього, щоб досягти життя вічного” (1 Тим. 6: 18-19)”, – додали у ПЦУ.

Comments are closed.