Археологи відновили незаконні розкопки на території севастопольського музею-заповідника «Херсонес Таврійський».

Як повідомляє РІСУ з посиланням на «Blackseanews», вилучення проводяться з ініціативи патріаршої ради з культури (РПЦ) і при фінансовій підтримці фонду «Моя історія».

«Метою дослідження території є створення карти археологічних зон, які згодом будуть музеєфіковані і увійдуть до складу проєкту, також включає в себе музей античної, візантійської культури і музей християнства. Наше завдання – врахувати в майбутньому плані комплексу пам’ятки древньої культури, що потребують дбайливої консервації, та відповідно до світового досвіду створити необхідні умови для демонстрації знахідок прямо в місці їх знаходження», – повідомив голова ради фонду Іван Єсін.

Розкопки були розпочаті в цьому році, але призупинилися через загрозу поширення коронавірусної інфекції.

Під час досліджень було виявлено «печерне місто», де знайдено сотні рідкісних і унікальних артефактів, серед них золотий семісс візантійського імператора Артавазда 742 року, рідкісні молівдовули і бронзові монети візантійських імператорів VIII-IX століть, численні мідні литі херсонеські монети IX-X століть, бронзові персні, світильники, теракоти, тавровані амфори херсонеського, родосського і синопського виробництва.

Comments are closed.