Українські археологи продовжують пошуки місця поховання Богдана Хмельницького.

Існує думка, що поховання видатного лідера українського козацтва знаходиться у церкві оборонного значення Святого пророка Іллі в селі Суботів, що на Черкащині, передає Еспресо.

У зв’язку з цим Інститут археології Національної академії наук України опублікував дослідження археологічної експедиції, в рамках якої було, зокрема, виконано сканування георадаром стін та обстежено чотири провалля – підземні ходи, розташованих на території з північного боку церкви. Зондажі стін у визначених місцях не підтвердили наявності порожнин. Проте, у західній частині церкви – посередині, навпроти входу – сканування підлоги виявило на глибині від 3,5 м до 5,5 м об’єкт, який нагадував склеп.

Митрополит Епіфаній у Свято-Іллінському храмі Богдана Хмельницького

Вчені Інституту археології НАН України за участі співробітників Національного історико-культурного заповідника “Чигирин” планують продовжити наукові пошуки поховання Богдана Хмельницького та розкопки підземних проваль-ходів у церкві оборонного значення Святого пророка Іллі в селі Суботів.

Нагадаємо, що історико-археологічні пошуки поховання Богдана Хмельницького тривають від кінця ХVІІІ ст., але досі не дали позитивних результатів.

2019 року Волино-Подільська археологічна експедиція Інституту археології НАН України провела архітектурно-археологічні дослідження на території Національного заповідника “Чигирин” – у церкві оборонного значення Святого пророка Іллі в селі Суботів, що на Черкащині. Національна академія наук України продовжує археологічні дослідження.

Comments are closed.