Окремі об’єкти зони відчуження, зокрема деякі церкви, варто внести до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це написав у Facebook очільник Мінкульту Олександр Ткаченко, передає УНН.

Церква у с. Красне (зона відчуження)

“Зараз зона відчуження – туристичний магніт. У 2019 році її відвідало понад 120 тисяч туристів, а початок цього року був найуспішнішим за весь час з точки зору кількості відвідувачів. Але прийшов карантин… І час, який він нам дає, мусимо використати правильно”, – написав Ткаченко.

Він додав, що серед основних завдань Мінкульту є розвиток зони відчуження.

“Завдання МКІП та Державного агентства розвитку туризму є розвиток зони відчуження, як туристичної дестинації, та внесення окремих об’єктів до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Але цьому передуватимуть багато кроків”, – додав він.

У переліку об’єктів він назвав церкви у селі Красне та в інших населених пунктах в напрямку  Житомира і КПП “Полісся”.

За інформацією Державного агентства України з управління зоною відчуження, на лівому березі річки Прип’ять в селі Красне, яке виселили після аварії на ЧАЕС, збереглася унікальна пам’ятка – дерев’яна церква Архістратига Михаїла, збудована близько 1800 року. Ще одна святиня у зоні відчуження – Свято-Іллінський храм у Чорнобилі. Також у селищі Товстий Ліс довгий час залишалася Свято-Воскресенська церква періоду козацького бароко, однак у 1996 році, на жаль, вона була знищена пожежею.

Comments are closed.