Досвід суворого карантину лише підтвердив те, що довго в одному лише онлайн-режимі Церква існувати не може. Про це розповів глава УГКЦ Святослав в ефірі програми “Відкрита Церква. Підсумки року”, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
“Один священник порівняв служіння онлайн зі сухим пайком. Ним можна перебитися певний період, але, якщо людина назавжди перейде на сухий пайок, отримає серйозні проблеми зі здоров’ям”, – сказав він, додавши, що головна складність існування Церкви у віртуальному світі – це неможливість уділяти Святі Таїнства. А Церква, за словами митрополита Святослава, не може відмінити уділення Святих Тайн.
Глава УГКЦ зауважив, що в момент, коли завершився суворий карантин, Церква розпочала процес адаптації до нових обставин. На прикладі парафії при катедрі Пресвятої Родини в Лондоні він представив один зі способів способів служіння Церкви в нових обставинах. Там упродовж одного лише недільного дня служилися 24 Літургії, і таким чином всі бажаючі змогли брати участь у Службі Божій.
“Щось подібне ми завжди будемо намагатися робити у тих нових обставинах, в яких перебуваємо. Тобто будемо адаптовуватися», – заявив глава УГКЦ.
Разом з тим, Блаженніший Святослав пригадав, що Церква дотримується карантинних обмежень, бо “закон є законом”. Однак додав, що церковному проводу вдалося нав’язати компромісні стосунки з органами державної влади в Україні. “Ми домовилися про те, що перед встановленням нових карантинних обмежень держава проводитиме діалог з церковними та релігійними організаціями”, – сказав він.
Відтак Глава Церкви вкотре наголосив на важливості того, щоб держава гарантувала людям вільний доступ до ліків, як медичних, так і духовних. “Святу Євхаристію, – каже він, – Отці Церкви називають лікарством проти смерті. Тому, коли є небезпека для життя людини, таке лікарство є найбільш затребуваним”.
“Якими будуть обставини святкування Різдва і Великодня наступного року, я не знаю. Але запевняю, що ми намагатимемося докласти максимальних зусиль, щоб забезпечити якомога ефективнішу душпастирську опіку нашим вірним, відповідно до ситуації”, – додав глава УГКЦ.
Він закликав людей приходити до своїх парафій, відповідно до встановлених обмежень. “Будьте певні, що ваші храми ніколи перед вами не закриють, а ваші священники, очікуючи вас, завжди будуть готові послужити вам у духовних потребах”, – наголосив ієрарх.