Київська Митрополія не збирає внески з єпархій на загальні церковні потреби, хоча такі відрахування передбачені в статуті – у період становлення Церкви ці кошти потрібні на місцях. Про це розповів предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній у своїй доповіді на Архієрейському Соборі.

“Усім добре відомо, що церковна праця потребує фінансового забезпечення. За минулий рік ситуація істотно не змінилася – Київська Митрополія не збирає внески з єпархій на загальні церковні потреби, хоча такі відрахування передбачені статутно. Ми розуміємо, що в період становлення Церкви ці кошти є потрібними на місцях. Саме тому окрім внесків від Михайлівського Золотоверхого та Михайлівського Видубицького монастирів, які лише малою мірою покривають витрати Митрополії, основа фінансування витрат – це благодійні меценатські пожертви”, – зазначив митрополит Епіфаній.

За його словами, через загальне погіршення економічної ситуації, порушення багатьох планів через карантинні обмеження, цього року було неможливо розпочати практичну роботу Митрополичого фонду ПЦУ. Його запуск довелося відкласти.

Предстоятель розповів, за які гроші утримують та реконструюють митрополичу резиденцію.

“Зараз тимчасово резиденція митрополита розміщена у Видубицькому монастирі, а робочий кабінет – у кабінеті ректора Київської православної богословської академії. Така ситуація є очевидно вимушеною. Протягом цього року тривали і продовжуються інтенсивні роботи з реконструкції корпусу 6-М Михайлівського монастиря. Після її завершення, яке очікується у першому кварталі наступного року, в цьому будинку буде розміщено робочу і житлову резиденцію Предстоятеля, будуть проводитися засідання Священного Синоду та інші офіційні заходи, а Видубицький Михайлівський монастир залишиться митрополичою ставропігією. Реконструкція відбувається виключно за благодійні пожертви, жодної гривні церковних коштів для цього не залучено”, – зазначив предстоятель.

Він зауважив, що в липні 2019 р. уряд передав Київській Митрополії аварійні будівлі по вул. Лютеранській у Києві, але наразі практичне їх використання через низку причин неможливе. “Ми ведемо діалог із владою щодо розв’язання цього питання, адже цілком очевидно, що для нормальної роботи керівних органів і синодальних структур потрібно значно більше приміщень”, – розповів Епіфаній.

Comments are closed.