Віряни Закарпатської єпархії ПЦУ перекрили трасу обласного значення у селі Діловому, де триває конфлікт з представниками РПЦвУ (УПЦ МП) навколо Свято-Успенського храму.

Як розповів Релігійній правді єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій Руднік, люди втомилися чекати на виконання рішення Верховного суду, який визнав право власності на храм за громадою ПЦУ.

“Громада була змушена перекрити трасу і селі Діловому, щоб її почули. Надалі нічого не відбувається. Ситуація незмінна”, – розповів владика Варсонофій.

Фото: Закарпатська єпархія ПЦУ

Він уточнив, що віряни перекрили дорогу обласного значення Івано-Франківськ-Ужгород. Акція триває вже більше 4 годин.

“Людей там декілька сотень. Планують стояти там, поки не буде реакції від влади”, – додав керівник Закарпатської єпархії ПЦУ.

Фото: Закарпатська єпархія ПЦУ

Як повідомляла РП, 5 січня представники Хустської єпархії РПЦвУ за домовленістю з місцевою поліцією вчиняють незаконне рейдерське захоплення храму Успіння Пресвятої Богородиці в с. Ділове, який належить громаді ПЦУ.

Цього дня  держвиконавець зобов’язав представника єпархії РПЦвУ І. Майора передати громаді ПЦУ всі документи та майно на право власності. Однак Майор не з’явився, передавши довідку з позитивним тестом на Covid-19, ймовірно, підроблену.

Представники РПЦвУ чергують біля входу, а поліція захищає їх, перешкоджаючи законному власнику, громаді ПЦУ, увійти до свого храму.

Comments are closed.