УПЦ МП належить за Божими заповідями сказати людям правду і виконати Закон України, вказавши свою афілійованість з Москвою. Про це написав на своїй сторінці в Facebook народний депутат Ростислав Павленко, коментуючи заяву керівника юридичного відділу УПЦ МП Олександра Бахова про те, що УПЦ МП “не є дочірньою компанією або філією й не перебуває в господарських або фінансово-адміністративних відносинах із РПЦ”.

Ростислав Павленко

Як аргумент Ростислав Павленко наводить витяги зі статутних документів.

“Статут РПЦ: Глава Х так і називається: “Українська Православна Церква”. У принципі, цього вже достатньо для розвінчання міфу про “незалежність” УПЦ МП. Про ПЦУ, скажімо, у нічиєму більше статуті не йдеться. Зате йдеться у Диптиху – переліку незалежних помісних Церков. Де УПЦ МП нема і близько.

Але читаємо далі, що в московському статуті прописано про УПЦ (МП): “Українська Православна Церква  є самоуправною з правами широкої автономії”. Навіть не автономія, а “з правами. Які переглядаються соборами у Московії. Предстотеля УПЦ МП має благословити (затвердити) московський патріарх.

“Рішення Помісного і Архієрейського Соборів є обов’язковими для Української Православної Церкви”. І ще чимало свідчень того, що УПЦ МП) – “з правами”, але частина РПЦ. Що підтверджує і її власний статут: “Українська Православна Церква з’єднана з Помісними Православними Церквами через Російську Православну Церкву”.

“Собор єпископів діє на підставі священних канонів Церкви, постанов Помісних і Архієрейських Соборів Російської Православної Церкви, а також Соборів Української Православної Церкви”, “Предстоятель Української Православної Церкви обирається пожиттєво єпископатом Української Православної Церкви і благословляється Святішим Патріархом Московським і всієї Русі”  і багато іншого”, – зазначає народний депутат.

За його словами, УПЦ МП належить за Божими заповідями сказати людям правду і виконати Закон України, вказавши свою афілійованість з Москвою.

“Але натомість триває брехня або напівбрехня. Мовляв, у “господарських і фінансово-адміністративних відносинах не перебувають”. Притому здійснюючи “нагляд за втіленням у життя рішень Помісних Соборів Російської Православної Церкви, Соборів Української Православної Церкви та ухвалених ними статутів”. Отака от “незалежність”, – наголошує Павленко.

Comments are closed.