На місцевому рівні склалась ситуація, коли обласні державні адміністрації активно блокують реєстрацію громад ПЦУ. Наразі лідерами із блокування перереєстрації виступають Вінницька і Черкаські області – у кожній області понад 200 парафій. Про це розповів політолог Віктор Таран в Gazeta.ua.

За його словами, один з найголовніших викликів, який стоїть перед відродженою церквою – це завершити процес перереєстрації громад, які оголосили, що мають бажання перейти до ПЦУ.

“На місцевому рівні склалась ситуація, коли після того як громади храмів передають всі необхідні документи до обласних державних адміністрацій, останні активно блокують переукладання нових договорів. Наразі лідерами із блокування перереєстрації виступають Вінницька і Черкаські області – у кожній області понад 200 парафій”, – зазначив він.

Також, за словами політолога, гостро відчувається як нестача кваліфікованих кадрів, так і невпорядкованість питань соціальних гарантій і матеріального забезпечення капеланів. Незважаючи на всі завіряння з боку держави, ці питання не вирішуються.

“Ще одна небезпека – скасування Конституційним судом закону 2662, який передбачає обов’язок релігійних організацій, що мають свій керівний центр у країні-агресорі, тобто в Російській Федерації, у своїй офіційній назві вказувати приналежність до такого релігійного центру.

Звісно це не всі виклики, які має долати відроджена церква. Але маємо констатувати, що з отриманням томосу і створенням церкви фактично завершився процес національного самоусвідомлення та становлення національної ідентичності українського народу.

І останні два роки були лише першим маленьким кроком на великому шляху становлення відродженої Православної Церкви України”, – наголосив Віктор Таран.

Comments are closed.