Національний музей історії України вимагає знести незаконно збудовану на його території каплицю Російської Православної Церкви в Україні і скасувати запис про державну реєстрацію права власності на неї. Про це свідчить ухвала Господарського суду м. Києва від 8 лютого, повідомляє Духовний фронт України з посиланням на видання nashigroshi.org.

Каплиця має 133,2 м2 і розташовується на вул. Володимирська 2, біля Національного музею. Суд прийняв позовну заяву музею до розгляду у липні 2020 року.

На початку грудня суд задовольнив клопотання музею і призначив судову земельно-технічну експертизу, проведення якої доручено Київському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції, яке має вирішити, чи розташована каплиця в межах території ділянки площею 2,32 га по вул. Володимирська, 2, що перебуває у постійному користуванні Національного музею історії України.

На час проведення судової експертизи провадження у справі було зупинено.

8 лютого суд поновив розгляд справи, оскільки експерт витребував додаткові матеріали, а саме – завірену належним чином копію технічної документації із землеустрою, за якою була сформована та внесена до бази даних Держгеокадастру ділянка площею 2,32 га по вул. Володимирській, 2.

Крім того, суд призначив на 17 березня підготовче засідання. На ньому, зокрема, планується розв’язати питання щодо долучення до виконання судової експертизи ще двох інженерів-геодезистів.

Нагадаємо, у 2013 році релігійна громада УПЦ МП Десятинний Храм Різдва Пресвятої Богородиці у Шевченківському районі м. Києва зареєструвала за собою право власності на нерухоме майно – каплицю площею 133, 2 кв м на вул. Володимирська, 2.

У 2018 році Міністерство культури заявило, що розміщення каплиці УПЦ МП на території Національного музею історії України є незаконним, єдиним користувачем земельної ділянки є сам музей.

«Незаконна забудова – мала архітектурна форма – знаходиться на земельній ділянці особливо цінних територій та призводить по  пошкодження об’єктів культурної спадщини – пам’ятки національного значення на території охоронної (буферної зони) об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра» місто Володимира – дитинець стародавнього Києва з фундаментом Десятинної церкви (Церкви Успіння Пресвятої Богородиці) від V-IX століття», – зазначили в Мінкульті.

Comments are closed.