Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 23 лютого в Соборі Святої Софії Київської звершив панахиду за спокій душ спочилих княгинь і князів та правителів Київської держави. Особливо під час відправи було згадано велику княгиню київську, дружину святого благовірного князя Ярослава Мудрого – Інгігерду-Ірину. Того дня минуло 970 років з часу її упокоєння. Про це повідомляє пресслужба Київської митрополії ПЦУ.
Разом з предстоятелем молилися архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, настоятель храму Малої (Теплої) Софії протоієрей Петро Ландвитович, запрошене духовенство, керівництво і співробітники Національного заповідника «Софія Київська», меценати та гості.
«Щойно ми піднесли молитви за наших князів і правителів, а особливо великої княгині київської Ірини. Ми повинні знати власну історію, яку наші сусіди намагаються привласнити собі. Ми повинні знати свою історію, щоби розуміти глибоке історичне коріння нашої держави і Церкви, адже ми є частиною Європейського цивілізаційного простору. Сьогодні особливий день, коли ми запроваджуємо добру традицію – збиратися і згадувати у молитві князів і правителів древньої Київської держави – Русі. Тож будемо дякувати Богові й пам’ятати наших славних пращурів і нехай Господь упокоїть їх в царстві Небесному, а нам дає сили і мудрість укріпляти державу і Церкву», – зокрема сказав предстоятель.
Він вручив генеральному директору Національного заповідника «Софія Київська» Нелі Куковальській ювілейну пам’ятну відзнаку з нагоди 20-річчя відновлення Свято-Михайлівського собору, а також нагородив меценатів заповідника.

Княгиня Інгігерда-Ірина
Згодом у Будинку митрополита він взяв участь у круглому столі присвяченому постаті княгині Інгігерди-Ірини. На заході був також присутній Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Тобіас Тиберг.
Координатор міжнародного співробітництва національного заповідника, кандидат історичних наук Олена Ясинецька ознайомила присутніх зі своєю доповіддю «Правда і міфи про Інгігерду Шведську – велику княгиню Русі-України». В ній пані Олена ґрунтовно показала, що Інгінгерда-Ірина насправді похована в саркофазі у Соборі Святої Софії Київської і приналежність поховання підтверджено численними дослідженнями й антропологічними експертизами, що проводилися впродовж 1936‒2016 рр. Ототожнення ж княгині Інгігерди-Ірини з Анною Новгородською – це не просто помилка, а елемент російської пропаганди й намагання привласнити нашу історичну спадщину.
Після завершення круглого столу Митрополит Епіфаній оглянув виставку робіт художниці Наталі Павлусенко «Герої козацької України».