Вселенський Патріарх Варфоломій 24 лютого у соборі Святого Георгія на Фанарі висвятив на пресвітера патріаршого диякона Якова Крочака та надаєв йому титул великого синкела Вселенської Церкви Христової. Про це повідомляє РІСУ.
Патріаршим дияконом Яків Крочак став 30 листопада 2018 р. Вперше тоді канадець українського походження, не грек, став член Патріаршого суду.
З 1 листопада 2019 року він обіймав посаду директора англійської офісу Вселенського Патріархату. Він є головним секретарем Патріарха та координує відносини Патріархату з різними місцевими дипломатичними корпусами та міжнародними установами.
Патріаршого диякона Якова висвячують на пресвітера. Почесне звання великого синкела Вселенської Церкви Христової визнає патріаршого диякона Якова – першим радником Патріарха.
“Буду другим пресвітером патріаршого храму. Я буду священником для всіх потреб слов’яномовних вірних, які ходять на Літургії в Патріархаті”, – прокоментував своє призначення у розмові з РІСУ о. Яків Крочак.
Яків (Андрій) Крочак народився 17 січня 1991 року в Саскатуні, Саскачеван, в українській родині. Коли йому було чотири роки, він почав служити послушником (вівтарним сервером) в Українському православному соборі святого Володимира в Калгарі разом зі своїм батьком, протоєреєм о. Тарасом. З того раннього віку Андрій визнав, що хотів стати священником.
У Калгарі Андрій був членом Канадської асоціації української молоді CYMK-UOY та брав участь у програмі “Освіта” в Інституті Св. Джона в Едмонтоні, де закінчив уроки української мови. Згодом він став радником програми «Освіта». Його сім’я брала активну участь в Українській лізі незалежності (USRL), оскільки його батько був членом та капеланом USRL, а мати є давнім членом Асоціації українських жінок Канади (UWAC).
Закінчивши освіту в Калгарі, Альберта, і після початку навчання в Торонтській православній духовній академії протягом одного року, Андрій переїхав до Греції, де здобув ступінь бакалавра на теологічному факультеті Салонічного університету Арістотеля в 2015 році. Закінчив аспірантуру в Інституті аспірантури Вселенського Патріархату в Шамбезі, Швейцарія. В рамках програми Інституту він також слухав уроки на факультеті протестантського богослов’я Женевського університету та католицькому теологічному факультеті Фрібурзького університету. Успішно захистивши кандидатську дисертацію в 2017 році, він розпочав докторантуру в Католицькому університеті Парижа. Окрім англійської, він також володіє грецькою, французькою та українською мовами.