Блаженніший Митрополит Епіфаній розповів про те, що слідуючи дорогою Великого посту, ми маємо можливість усвідомлювати його суть. Про це предстоятель ПЦУ написав у Facebook.

Наближається друга неділя Великого посту і в цей день прийнято згадувати про видатного ченця, аскета, Богослова, святителя Григорія Палама, який був один з найосвіченіших представників того часу. Церква називала його вчителем безмовності, тиші і серцевого спокою.

“Основою його подвигу став піст і особливий стан мовчання, під час якого відбувається розумова і серцева молитва. Чи не така молитва потрібна під час посту? І чому настільки важливий Серцевий спокій? Важливість тиші в серці святі отці порівнюють зі спокійним морем: коли море тихе, то сонячне світло може просвітити його до самого дна, і вода буде прозорою і тихою, і кожен рух в ній буде помітним”, – йдеться в публікації.

Серцевий спокій необхідний, щоб побачити і просвітити душу. Чисте серце має впустити цілюще світло Божественної подяки, за словами Митрополита Епіфанія. Однак досягти внутрішнього спокою можна лише з внутрішнім спокоєм. Потрібно утриматися від зайвих слів, спокус, бажань, насолод і задоволень. А щоб отримати внутрішній спокій, допоможе молитва.

А ось святитель Григорій Палама і вчив молитві внутрішньої і постійної. Вона умиротворяє і заспокоює весь Мирський шум, і допомагає очистити розум і серце, а також відкрити таємницю єднання людини з Богом.

“Зупиніться на мить. Знайдіть час для молитви. Пориньте в неї, вимовляючи її не тільки вустами, а й серцем. Не відволікайтеся на зовнішні хвилювання. І почуйте – як по-особливому звучить тиша! Як Бог через молитву заспокоює, врівноважує, доповнює, вирівнює… це і є те неповторне спілкування, то цілющий дотик до душі, яке розганяє в ній Хмари, заспокоює хвилі, просвітлює серце і дарує благодатну силу рухатися далі. З Божою допомогою. Вперед”, – написав Митрополит Епіфаній.

Comments are closed.