РПЦ в Україні (РПЦвУ або УПЦ МП) знову запускає фейкові новини про ПЦУ. На цей раз брехня, опублікована на сайті УПЦ МП, стосується громади ПЦУ в селі Красносілка Вінницької області, яка днями нарешті зайшла до свого храму.

Зокрема, представники РПЦвУ скаржаться, що представники громади ПЦУ “захопили” Іоанно-Богословський храм і навіть “розбили вікна і двері” у будинку священника.

При цьому жодних доказів “злодіянь” представлено не було – на світлинах, опублікованих на сторінці Бершадського благочиння УПЦ МП, не видно жодної розитої шибки. Та й у тексті про це жодним чином не згадується.

Можливо, автори офіційного сайту УПЦ МП просто вирішили “додати барв” цій історії. Або ж у благочинні зрозуміли, що вдаватися до такої очевидної брехні вже занадто і згодом прибрали згадку про “розбиті вікна” з першоджерела у соцмережі, але у передрукованій статті на сайті вона досі лишилася.

Як повідомив Релігійній правді речник Вінницької єпархії ПЦУ отець Ігор, громада в селі Красносілка перейшла з Московського Патріархату до ПЦУ ще 2,5 роки тому.

“Збори законні, всі суди підтвердили це. Всі документи оформлені. Це є власність громади ПЦУ. І ми просто зайшли, бо люди вже втомилися чекати. Немає підстав для того, щоб ми туди не заходили”, – пояснив отець Ігор.

Він запевнив, що жодних вікон при цьому розбито не було: “Це ж наша власність. Навіщо нам бити вікна у нашій власності?”

Як відомо, громада довела законність свого переходу до ПЦУ ще кілька місяців тому – остаточне рішення 31 березня ухвалив Вінницький апеляційний суд. А 5 липня Верховний суд вімовив представникам МП у повторному розгляді. Влітку громада планувала зайти до храму, який на час судової тяганини був закритий, але представники МП почали погрожувати розпалюванням конфлікту.

Настоятель громади ПЦУ отець Ростислав Процанін розповів, що зважаючи на напруженість ситуації, він звернувся до голови ОТГ, щоб той скликав круглий стіл, де буде присутній начальник поліції, сам керівник ОТГ, юрист, староста села і представник МП, тобто благочинний Олег Мураховський.

“І от в присутності голови ОТГ і начальника поліції благочинний почав погрожувати, казати, що всі ті рішення судів – неправда, вигадка, що все це незаконно, і якщо ми будемо заходити до приміщення, то це буде провокація, а на провокацію вони будуть відповідати провокацією”, – розповів отець Ростислав.

“3 серпня ми мали вже входити в храм, але коли почули про такі наміри Олега Мураховського створювати конфлікт, я вирішив, що ми знайдемо інший варіант, яким чином зайти”, – додав священник.

Він пояснив, що того разу громаді було повідомлено про дату і час, коли планувався захід до храму. Тому про це знали і представники МП, які вже були мобілізовані і готувалися до конфлікту. Тож на цей раз громада діяла спонтанно.

Настоятель громади ПЦУ отець Ростислав під час подячого молебню в храмі 4 вересня

“3 вересня наша громада зібралася там, щоб порізати дрова, і староста дзвонить мені і каже: “Отець, приїжджайте, маю намір заходити до храму. Люди мають бажання. Їм вже набридло все. Документи наші, все наше, то чого ми служимо десь по закутках?”. І все, ми приїхали. Я попередив поліцію, що громада має намір іти в храм. І для убезпечення людей від сутичок, від різних дій з того боку, я викликав поліцію. Наряд поліції там був. Вони знали, що у нас документи є, а ми, грубо кажучи, просто заходимо до свого приміщення, яке кілька років стояло пусткою”, – пояснив отець Ростислав.

Щодо речей у хаті, де колись жив священник, то ми їм дали можливість їх винести, але служитель МП Андрій Козюк лише тягнув час – то просив час, дочекатися адвоката, то автомобіля, щоб вивезти речі, то благочинного. При цьому у тій хаті сам священник вже давно не жив.

“Благочинний приїхав, але вони нічого так і не вирішили. Тому ми відкрили хату і сказали, щоб вони забирали речі. До речі, жодного вікна і жодних дверей не було пошкоджено. Майно належить громаді, то як вона своє майно буде нищити? От уявіть: я, щоб залізти до своєї хати, буду вибивати дороговартісні вікна? Ні”, – наголосив отець Ростислав.

Громада ПЦУ відслужила подячний молебень у храмі

Наступного дня громада поприбирала у храмі і там відбулося перше за довгу перерву богослужіння.

“Відслужили подячний молебень, подякували Богу за те, що дав нам можливість відстояти своє право і мати відчинені двері у цей храм”, – резюмував настоятель.

Comments are closed.