Релігійна громада ПЦУ в селі Красносілка на Вінниччині, яка нещодавно вперше за довгий час зайшла до власного храму, вирішила піти з Московського Патріархату через надмірну любов тодішнього настоятеля до Путіна і Російської імперії.

Про це Релігійній правді розповів нинішній настоятель громади, благочинний ПЦУ Ростислав Процанін.

“Більшість парафіян вирішили перейти у зв’язку з тим, що священник казав: “А що вам Путін зробив?” Вони робили хресні ходи, викликали Путіна: “Путін прийди” тощо”, – поділився отець Ростислав.

Також він повідомив, що попередній настоятель МП відмовився причащати дитину ветерана АТО, учасника війни з Росією на Донбасі.

“Ця його позиція була незрозуміла для людей”, – зауважив священник.

Він додав, що зайшовши до храму тепер, він побачив у вівтарі дві ікони царя Російської імперії Миколая з родиною. Оскільки віряни не заходять до вівтарної частини храму, встановлення ікон російського імператора було винятково ініціативою священника МП.

Крім того, священник Московської Церкви став відомий своєю неадекватною поведінкою ще на початку релігійного конфлікту.

“Коли був конфлікт в 2019 році, він одному з жителів села Красносілка ледь не відкусив пальця. Поліція надавала медичну допомогу”, – пригадав настоятель ПЦУ Ростислав.

Як відомо, громада довела законність свого переходу до ПЦУ ще кілька місяців тому – остаточне рішення 31 березня ухвалив Вінницький апеляційний суд. А 5 липня Верховний суд вімовив представникам МП у повторному розгляді.

Влітку громада планувала зайти до храму, який на час судової тяганини був закритий, але представники МП почали погрожувати розпалюванням конфлікту, тому справу довелося відкласти на деякий час.

3 вересня громада вирішила зайти до храм, сповістивши про це настоятеля і поліцію. 4 вересня у храмі відбулось перше за довгий час богослужіння – подячний молебень.

Comments are closed.