РПЦ своїм втручанням в Африку об’єднав Синод Олександрії, який уперше публічно та офіційно підтримав рішення свого Патріарха про визнання ПЦУ.

Про це написав у своєму Telegram-каналі богослов Кирило Говорун.

“Ну і ще один цікавий момент: Синод РПЦ своїм рішенням щодо Африки не розділив, як очікувалося, а об’єднав Синод Олександрії, який уперше публічно та офіційно підтримав рішення свого Патріарха про визнання ПЦУ. Своїми руками все роблять”, – зазначив Говорун.

Як повідомляла РП, 10-12 січня відбувається  засідання Священного Синоду Олександрійського Патріархату під головуванням Патріарха Олександрійського і всієї Африки Феодора. Основна тема – вторгення РПЦ на його канонічні території.

Після визнання Олександрійським Патріархом Феодором автокефалії Православної Церкви України Церква зіткнулася з аморальним вторгненням РПЦ із застосуванням неканонічних та непристойних методів, нехтуванням церковних звичаїв та традицій, які поважали всі попередники Патріарха Кирила.

Про це йдеться в повідомленні Олександрійського Патріархату, яке він оприлюднив після засідання Синоду.

Як відомо, РПЦ оголосила про створення Патріаршого екзархату Африки 29 грудня. В журналах Синоду зазначається, що це рішення було ухвалене внаслідок “ухилення в розкол” Патріарха Олександрійського Феодора II. У 2019 році він визнав автокефалію Православної Церкви України (ПЦУ). Після цього, як стверджують в РПЦ, частина духовенства Олександрійського Патріархату, нібито заявивши про свою незгоду з позицією предстоятеля, звернулась до Патріарха Московського Кирила з проханнями прийняти їх під юрисдикцію Російської Православної Церкви.

29 грудня 2021 року до РПЦ були прийняті більше сотні кліриків Олександрійського Патріархату з восьми країн Африки.

Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор II засудив рішення Російської Православної Церкви (РПЦ) створити власну структуру в Африці.

Comments are closed.