У Соснівському суді Черкас продовжили запобіжний захід керівнику Черкаської єпархії УПЦ МП митрополиту Феодосію, якого судять понад рік.

На засіданні, під час якого мали продовжити або змінити підозрюваному запобіжний захід та заслухати свідків, прийшли містяни з плакатами та прапором із зображенням Патріарха Кирила, повідомили кореспонденти Суспільного.

Перед входом до Будинку правосуддя містяни простелили російський прапор із портретом Патріарха Гундяєва. Всі, хто заходив, вимушені були пройти по фото Російського Патріарха.

Підсудний митрополит Феодосій переступив зображення.

Після засідання суддя оголосила про продовження нічного домашнього арешту з 22:00 до 5:00 по 27 липня.

Як повідомляла РП, керівнику Черкаської єпархії, митрополиту  Феодосію інкримінують  виправдовування російської агресії та розпалювання міжконфесійної ворожнечі.

За даними розслідування, клірик також у публічних висловлюваннях серед священнослужителів і вірян, в офіційних коментарях поширював заклики, що порушують рівноправність громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності та переконань.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки з початку цього року повідомили митрополиту про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
ч.1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
ч.2 і ч.3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Згодом Служба безпеки встановила нові факти злочинної діяльності керівника Черкаської єпархії УПЦ МП. Перебуваючи під домашнім арештом на час розслідування попередніх злочинів, він продовжив публічно розпалювати релігійну ненависть.

Раніше в мережі з’явилося відео, як на різдвяній службі (за старим стилем) підсудний митрополит УПЦ МП Феодосій Снігірьов поминає Московського Патріарха Кирила.

 

Comments are closed.