До підписантів комюніке Саміту миру додався Вселенський Патріархат. У документах саміту Патріархат записано як міжнародну організацію, яка на заході була спостерігачем.

Про це повідомляє LIGA.net.

Також відомо, що 17 червня підпис під спільним комюніке Глобального саміту миру зник ще в однієї країни – Руанди, натомість до документа долучився Вселенський Патріархат. Про це свідчить сайт Міністерства закордонних справ Швейцарії.

Вселенський Патріархат представляв на Саміті Патріарх Варфоломій. У документах саміту Патріархат записано як міжнародну організацію, вона на заході була спостерігачем.

Вселенський Патріарх Варфоломій на Глобальному саміті миру в Швейцарії назвав спільним обов’язком і місією підтримання миру. “Мовчати перед жорстокістю війни – соромно. Наш обов’язок і місія – захищати та підтримувати мир. Рушійною силою цього Саміту став наголос на діалозі та його силі”, – сказав Вселенський Патріарх.

Також на Саміті була й місто-держава Ватикан, очолювана папою римським Франциском, головою католицької церкви.

Як повідомляла РП, Ватикану немає серед держав, які підписали комюніке Саміту миру.

Загалом, тепер під документом підписи 77 країн та 5 міжнародних організацій.

Відомо, що на Всесвітньому саміті миру в Швейцарії було ухвалено підсумкову декларацію, яку підтримали 80 країн світу та 4 організації.

Однак згодом на сайті Федеральної ради Швейцарії з’явилося повідомлення, що Йорданія та Ірак відкликали свої голоси під спільним комюніке після Саміту миру у Швейцарії. Наразі причини відкликання голосів цими двома країнами невідомі.

Раніше відмовилися підписувати комюніке Ватикан, Вірменія, Бахрейн, Бразилія, Колумбія, Індія, Індонезія, Лівія, Мексика, Саудівська Аравія, ПАР, Таїланд і ОАЕ.

У комюніке викладено спільне бачення щодо таких важливих аспектів:

1) По-перше, будь-яке використання ядерної енергії та ядерних установок має бути безпечним, захищеним, надійно охоронятися та не шкодити довкіллю. Українські атомні електростанції та установки, зокрема Запорізька атомна електростанція, повинні працювати безпечно та захищено під повним суверенним контролем України і відповідно до принципів МАГАТЕ та під її наглядом.

Будь-яка загроза або використання ядерної зброї в контексті війни в Україні є недопустимими.

2) По-друге, глобальна продовольча безпека залежить від безперебійного виробництва та постачання продуктів харчування. У зв’язку з цим вільне, повне та безпечне торговельне судноплавство, а також доступ до морських портів на Чорному та Азовському морях є надзвичайно важливими. Напади на торговельні судна в портах і на всьому маршруті, а також на цивільні порти та цивільну портову інфраструктуру є неприйнятними.

Продовольчу безпеку жодним чином не можна використовувати як зброю. Українська сільськогосподарська продукція має безпечно та вільно постачатися зацікавленим третім країнам.

3) По-третє, усі військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну. Усі депортовані та незаконно переміщені українські діти та всі інші українські незаконно утримувані цивільні особи мають бути повернуті в Україну.

Comments are closed.