В РПЦ заявили, що митрополита Тульчинського і Брацлавського УПЦ МП Іонафана Єлецьких, засудженого в Україні, звільнено, і невдовзі він прибуде до Москви.

Про це повідомив Інтерфакс з посиланням на сайт Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату.

Як йдеться в повідомленні, “звільнення митрополита стало можливим завдяки клопотанню Патріарха Російської Православної Церкви Кирила, і найближчим часом ієрарх прибуде до Москви”.

23 червня з’явилося відео богослужіння зі Свято-Духівського собору РПЦ в Мінську, на службі був присутній митрополит Іонафан.

За повідомленням російських ЗМІ, звільненню митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана сприяв Папа Франциск на прохання Патріарха Московського Кирила. Про це повідомив ТАСС глава Всесвітнього союзу старовірів Леонід Севастьянов.

Як повідомляла РП, за матеріалами Служби безпеки України засуджено митрополита УПЦ МП – очільника Тульчинської єпархії у Вінницькій області Іонафана (Єлецьких), який публічно виправдовував російську збройну агресію проти України.

Зокрема, його засуджено за злочини, передбачені Кримінальним кодексом України:

ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади);
ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Згідно з матеріалами слідства, фігурант поширював серед вірян пропагандистські листівки, де закликав до захоплення влади та зміни меж державного кордону України.

А на одному із сайтів РПЦ розміщував публікації на підтримку російських окупантів та їхніх воєнних злочинів.

Патріарх Московський Кирило у зв’язку з винесенням вироку митрополитові Тульчинському та Брацлавському УПЦ МП Іонафану заявив, що “рішення суду беззаконне”, а Іонафан, “незважаючи ні на що, залишався вірним своїй Церкві та побратимам по вірі Христовій”.

7 серпня 2023 року Вінницький суд визнав винним ієрарха за чотирма статтями Кримінального кодексу, які стосуються розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни конституційного ладу, державного кордону України та заперечення збройної агресії РФ проти України.

10 квітня 2024 року церковнослужитель, якого в Україні засуджено до п’яти років тюрми з конфіскацією майна за заперечення збройної агресії РФ проти України і розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території України, надав добровільну згоду на його обмін як військовополоненого та передачу представникам Росії. Об’єднаний центр з координації пошуку та звільнення військовополонених, незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України, при СБУ включив митрополита УПЦ МП до списків на обмін.

Однак на засіданні суду 12 червня обвинувачений священнослужитель різко змінив свою позицію. Повідомив, що проти передачі російській стороні у статусі військовополоненого, оскільки таким себе не вважає. При цьому визнав: 10 квітня власноручно написав заяву про передачу на обмін, але нині вже передумав. І надав суду нову заяву, в якій він заперечував щодо свого обміну як військовополоненого.

Comments are closed.