Захоплення та вилучення храмів, а також знищення церковних будівель окупованого Криму мають бути кваліфіковані як воєнні злочини відповідно до Римського статуту Міжнародного кримінального суду. А виконавці цих злочинів мають зазнати покарання.
Про це заявили в ПЦУ, реагуючи на знесення окупаційною владою храму в Євпаторії.
Як йдеться в повідомленні, окупанти в Криму продовжують геноцид українців, забороняючи і знищуючи все українське, зокрема, ліквідуючи черговий храм Української Церкви. 21 липня 2024 р. в Євпаторії окупаційна міська влада розпочала знищення Хрестовоздвиженського храму Православної Церкви України: окупанти зняли купол, розібрали верхню частину храму.
Цей невеличкий дерев’яний храм або церква-каплиця, як її називали парафіяни, зводилася силами громади. Він побудований за типовим проєктом давнього західноукраїнського храму – всі елементи були зроблені вручну, його «зібрали» без використання цвяхів, скоб та інших елементів, які використовуються в сучасних умовах. За задумом, цей храм в Євпаторії мав стати також єдиним у Криму музеєм давньої української ікони. Окупанти вилучили всі старовинні ікони, які перебували у храмі, ще в 2014-му. Тепер черга дійшла і до ліквідації самого храму.
«Ми не маємо права мовчати. Ми маємо говорити про ці злочини на всіх національних і міжнародних майданчиках. Ми маємо дати відсіч геноцидній війні, розв’язаній московією. Українці є найбільш дискримінованою етнічною спільнотою, і держава Україна про це не може мовчати. Бо мовчання і стурбованість не вирішують нагальну проблему, а тільки заохочують рашистську орду до нелюдських дій до українців у Криму», – зазначає уповноважений представник Кримської єпархії ПЦУ Андрій Щекун.
Із самого початку окупації священники та віряни ПЦУ зазнавали від окупаційної влади та агресивної проросійської громадськості різноманітних утисків та порушень прав людини. Станом на початок 2014 року Кримська єпархія ПЦУ налічувала у своєму складі 45 парафій, якими опікувалися 14 священнослужителів. Нині Кримська єпархія буквально на межі виживання.
“Хіба це не переслідування за релігійною чи національною належністю, не утиски прав вірян? Відповідна політика окупаційної влади є абсолютно недопустимою з точки зору міжнародного гуманітарного права! І про це кожен має знати. Захоплення та вилучення храмів, а також вчинення дій, спрямованих на знищення церковних будівлях окупованого Криму мають бути кваліфіковані як воєнні злочини відповідно до Римського статуту Міжнародного кримінального суду. А виконавці цих злочинів мають зазнати покарання”, – закликають в ПЦУ.