Мобілізація священнослужителів без урахування їхньої місії може призвести до серйозних наслідків для духовного життя Українського народу.
Такою є позиція Рівненської єпархії ПЦУ, яку викладено на офіційному сайті.
В єпархії наголошують, що в умовах війни потреба в духовній підтримці стає особливо гострою.
“Воїни на передовій, їхні родини та всі, хто стикається з тягарем війни, потребують духовного наставництва та розради. Священники допомагають зберігати моральний дух, підтримують віру та надію.
Мобілізація священнослужителів без урахування їхньої місії може призвести до серйозних наслідків для духовного життя Українського народу. Церква несе відповідальність за духовне благополуччя своїх вірян, і ми повинні забезпечити, щоб у кожній громаді був священник, який надає необхідну підтримку”, – йдеться в заяві.
В єпархії вважають, що священники мають залишатися в громадах, а тих, які готові служити на передовій, необхідно скеровувати з благословення Церкви та за згодою держави.
“У співпраці з державою ми готові узгоджувати питання мобілізації священнослужителів так, щоб це не шкодило нашій місії. Ми пропонуємо, щоб священники, які готові служити на передовій як капелани, були направлені туди з благословення Церкви та за згодою держави. Водночас інші священники мають залишатися в громадах, надаючи необхідну духовну підтримку тим, хто залишився вдома.
Ми готові до діалогу та співпраці, щоб знайти оптимальні рішення, які враховуватимуть як потреби оборони, так і духовні потреби нашого народу”, – зазначають в Рівненській єпархії.