Синод ПЦУ вніс зміни до церковного календаря, доповнивши його святими, передусім пов’язаними з Україною.

Зокрема, Синод вніс до церковного календаря загальношанованих свят Православної Церкви України ім’я святої преподобної Анни Всеволодівни, княжни Київської († 1112), а днем її пам’яті встановили 3 листопада. Свята Анна, онучка благовірного князя Ярослава Мудрого і дочка князя Всеволода Ярославовича, була черницею і настоятелькою Андріївського монастиря у Києві.

Амфілохій Почаївський

Також у календар додали відзначення «Пам’ять відновлення православної ієрархії Київської Митрополії» (1620) як важливої події в історії Православної Церкви в Україні, коли за підтримки козацтва і особисто благовірного гетьмана Петра Сагайдачного за сприяння патріарха Єрусалимського Феофана, який перебував на теренах України, було висвячено на кафедру Митрополита Київського і всієї Руси святителя Іова (Борецького) та ще шість єпископів і таким чином було відновлено православну ієрархію в Київській Митрополії. Щорічно день пам’яті вшановуватимуть 31 серпня.

За поданням Митрополита Епіфанія внесли до церковного календаря загальношанованих свят Православної Церкви України імена святителів Лазаря († 1117) та Сильвестра († 1123), єпископів Переяславських, ігуменів Видубицьких – днем пам’яті встановити 6 вересня.

Встановлено окремий день вшанування подвижника Києво-Печерської Лаври, який шанується в соборі преподобних Ближніх печер, прп. Феоктиста Печерського, єпископа Чернігівського († 1123) – днем пам’яті встановили 5 серпня, переддень упокоєння, адже наступного дня відзначається свято Преображення Господнього.

За поданням митрополита Тернопільського і Кременецького Нестора, священноархімандрита Свято-Успенської Почаївської лаври, уточнили в календарі ім’я прп. Амфілохія Почаївського – преподобний Амфілохій Почаївський, в малій схимі Йосиф, чудотворець Іловецький. Преподобний за життя був знаний як отець Йосиф, а велику схиму прийняв незадовго до смерті і більшу частину життя провів не в лаврі, а мешкаючи в рідному селі Мала Іловиця та на братському цвинтарі у Почаєві, де приймав численних відвідувачів.

За поданням єпископа Чернігівського і Ніжинського Антонія уточнили в календарі ім’я прп. Єфросинії Суздальської, оскільки вона є дочкою Чернігівського князя мученика Михаїла – преподобна Єфросинія, княжна Чернігівська, ігуменя Суздальська.

Comments are closed.