Суд не відтермінував на пів року виселення громади УПЦ МП з Успенського собору у Володимирі.
Про це повідомляє Буг.
Суд ухвалив відтермінування лише на місяць. До 29 травня громада зобов’язана покинути державну культову споруду.
Представник стягувача нагадав, що громада знала про остаточне рішення ще з листопада 2024 року, апеляція підтвердила його законність у березні, а офіційне повідомлення від виконавчої служби надійшло 31 березня.
Як стало відомо під час суду, 14 березня настоятель громади УПЦ МП звернувся листом до голови Волинської ОВА, в якому зазначив, що буде добровільно виконувати рішення суду і зобов’язується покинути святиню до 29 квітня. Він самостійно підписав лист. Суддя запитав у захисників, що перешкоджає виконанню того, що написано у листі, на що адвокат відповів, що листа підписувала “свята людина”, а не юрист.
«Замість виконання рішення — подано заяву про відтермінування. А сьогодні — 29 квітня», — зазначив представник держави.
До слова, як виявилося зі слів захисників, священники УПЦ МП проводили в Успенському соборі служби на Великдень, тому часу для виселення було обмаль.
До 29 травня громада має звільнити Успенський собор, який є пам’яткою національного значення і належить державі. Акт передачі повинен включати оцінку збережених реліквій. Повний перелік їх знаодиться у Луцькому музеї ікони.
Як повідомляла РП, УПЦ МП звернулася до суду з проханням відтермінувати на пів року виселення громади з Успенського собору у Володимирі, який вони мали б звільнити до 1 квітня цього року. Причина — необхідність часу для вивезення численних святинь.
Як повідомляла РП, попри рішення суду про виселення, релігійна громада УПЦ МП вкотре відмовилася звільнити Успенський собор у Володимирі.
Нагадаємо, 2 листопада 2024 року Господарський суд Волинської області ухвалив рішення про виселення релігійної громади УПЦ МП з Успенського собору. А 11 березня 2025 року Північно-західний апеляційний господарський суд у Рівному остаточно підтвердив це рішення, відхиливши апеляційну скаргу громади.
31 березня виконавча служба офіційно вручила представникам УПЦ МП припис про необхідність залишити собор. За ігнорування рішення вже було накладено штраф на єпархію. Нині ж ситуація загострюється: духовенство не демонструє готовності підкоритися законним вимогам і продовжує перебувати у храмі.
Юридично наступним кроком може стати примусове виселення. Закон дозволяє такі дії, якщо попередні механізми впливу вичерпано.