У Вараші стався черговий інцидент між прихильниками УПЦ МП та представниками Православної Церкви України.
Як повідомляє Район.Вараш, з 15 травня у храмі мала розпочати роботу ревізійна комісія ПЦУ, проте парафіяни УПЦ МП не впустили її представників до храму.
Нагадаємо, 5 квітня 2023 року відбулось віче щодо переходу Преображенського собору до ПЦУ. Тоді питання про зміну підлеглості у канонічних і організаційних питаннях релігійної громади шляхом внесення відповідних змін до статуту підтримали 1012 осіб.
Однак парафіяни УПЦ МП почали оскаржувати таке рішення у судах, стверджуючи, що його ухвалили за участю мешканців міста, а не безпосередньо церковної громади. Відтоді триває судова тяганина. Релігійна громада вимагає визнати недійсною перереєстрацію, бо, мовляв, на своїх зборах прийняла рішення залишатися в лоні УПЦ МП. Втім, суд не підтримав жодної скарги.
Днями депутат Вараської міської ради Олександр Дерев′янчук анонсував роботу ревізійної комісії ПЦУ, яка мала стартувати 15 травня. Коли ж представники ревізійної комісії релігійної громади ПЦУ у складі восьми осіб прибули до храму для проведення інвентаризації будівель і майна, їх не допустили до будівлі.
«Московські попи, спільно з власними «рабами Божими» в неадекватно грубій формі не допустили до будівлі комісію і священників ПЦУ», – написав депутат.
Натомість прихильники УПЦ МП у своїх пабліках подають цей інцидент як вдалу спробу «захистити свою святиню від рейдерів».
Як повідомляла РП, у вересні 2023 року представники УПЦ МП програли суд, в якому оскаржували перехід Спасо-Преображенського собору м.Вараш на Рівненщині під юрисдикцію ПЦУ.
Нагадаємо, що 5 квітня 2023 р. відбулись збори релігійної громади парафії Спасо-Преображенського собору Сарненської єпархії УПЦ МП м.Кузнецовськ, на яких були прийняті рішення про зміну канонічної підлеглості у канонічних і організаційних питаннях релігійної громади шляхом внесення відповідних змін до Статуту Релігійної громади (перехід до ПЦУ), про затвердження Статуту Релігійної громади у новій редакції, про припинення повноважень парафіяльної ради Релігійної громади, яка діяла до зміни підлеглості (під юрисдикцією РПЦвУ).