Близько 70 монахів УПЦ МП мають офіційну реєстрацію в приміщеннях Києво-Печерської лаври і стверджують, що лавра належить їм як приватне житло. І це одна з причин затягування судових позовів.

Про це йдеться в інтерв’ю РБК-Україна із генеральним директором Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” Максимом Остапенком.

Фото: lavra.ua

За його словами, лавра досі не звільнена від УПЦ МП.

“Ще не можна сказати, що лавра повністю звільнена від впливу московської церкви, це питання зараз розглядається в судових інстанціях і це одна з найскладніших частин діяльності Національного заповідника.

Суди першої інстанції винесли рішення на користь держави. Зараз триває апеляційний розгляд, і вже півтора року суд вислуховує нескінченні звернення представників Московського Патріархату на право продовжувати володіти Києво-Печерською лаврою.

Відчуття таке, що ці люди розраховують на повернення і чекають перемоги Російської Федерації в цій війні! Що буде змінено ставлення української держави до Московського Патріархату і вони відновлять свої володіння тут, в лаврі”, – зазначив він.

Важливо усвідомлювати, що мова йде про величезний комплекс споруд в центрі Києва. Це територія з 79 об’єктів, які були передані в свій час в безкоштовне постійне користування Московському Патріархату.

“Під час господарювання монастиря МП на цій території було збудованих 17 нових споруд – з прямим порушенням законодавства. Тут працювало декілька повноцінних готелів, магазинів, кав’ярень, різноманітні бізнеси, цехи з виробництва церковної продукції. Все це, очевидно, працювало за готівку і без належного контролю.

Ці об’єкти ще й користувались пільгами. Це був величезний економічний модуль, за рахунок якого фактично існувала потужна структура просування російських наративів у нашій країні.

Цілі пропагандистські відділи, друковані видання, відео та радіо студії – створювалося тут, записувалося і передавалося величезній аудиторії. Але насправді багато з цих “традиційних”, як вони називають, цінностей, писалися під диктовку патріарха Кирила та ФСБ. На картах Google досі можна побачити написи на об’єктах лаври “Відділ пропаганди Московського патріархату в Україні”. На превеликий жаль, частина українського народу вірила цій пропаганді, що ми відчуваємо до сьогоднішнього дня”, – наголосив Остапенко.

Він розповів, що частина монахів була прописана прямо на території лаври.

“Абсолютно дивна історія трапилася в 2000-х роках. Реєстраційна служба в об’єктах, які є державними і передавалися в виключно у користування, прописала в якийсь невідомий спосіб частину монахів – близько 70 людей. І тепер вони розповідають, що їм лавра належить як приватне житло, і це одна з причин затягування судових позовів”, – зазначив керівник заповідника.

Comments are closed.