Уповноважені органи держвлади не могли не знати про проведення антидержавного заходу РПЦвУ в Києво-Печерській лаврі, однак ніяк не відреагували на це. Тож їхнє мовчання можна розцінювати як зразок колаборації в рамках ворожої кампанії проти України. Про це написав на своїй сторінці в Facebook народний депутат Ростислав Павленко.
За словами народного депутата, дії РПЦвУ, а надто відсутність реакції на них влади свідчать про те, що в Україні їм досить комфортно.

Ростислав Павленко
“Інакше, ніж замахом на стабільність і державну безпеку, цей хід-парад ненависті назвати не можна. Очевидно, це спроба тиску на судову гілку влади у часі, коли Конституційний Суд почав процедуру підтвердження конституційності законів щодо прав віруючих, які були прийняті 2018 і 2019 року.
На цьому зібранні звучали відверті заклики до непокори і виведення на вулиці «мільйонів невдоволених» (цікаво, де вони їх знайдуть?). Озвучувались і звичні псевдоканонічні русскомірські темники. Оскільки Спаситель учив, що Бог – це Любов, і заповідав любити ближнього свого – такі збіговиська далекі і від християнської етики і вчення”, – зазначив Павленко.
Водночас, за його словами, спеціально уповноважені органи держвлади мовчать, нібито й нічого не відбулося.
“Це варто сприймати як солідаризацію з антидержавними вибриками і російським наративом ненависті?
Ба більше: засідання відбувалося у Трапезному храмі Києві-Печерської Лаври, який є частиною державного заповідника «Києво-Печерська лавра», внесеного до переліку об’єктів ЮНЕСКО, і кожен акт користування такими об’єктами має бути регламентований спеціальним договором користування між заповідником і конкретною релігійною організацією.
Отже, і заповідник, і Мінкульт не могли не знати про проведення цього антидержавного заходу. Тому чому мовчать? Чи знали, але згодні і поділяють? Тоді це – зразок колаборації в рамках ворожої кампанії проти України.
Виникають цілком конкретні питання:
– Чи існують хоч якісь договори, які регламентують порядок використання Московським Патріархатом об‘єктів заповідника (такі договори є в усіх інших заповідниках, але вони, схоже, відсутні в Лаврі);
– Де реакція дирекції заповідника?
– Де реакція профільного центрального органу виконавчої влади – Мінкульту чи, бодай, Держслужби з питань етнополітики та свободи совісті?
– Зрештою, де реакція СБУ?” – зазначив народний депутат.
Як повідомляла РП, керівництво РПЦ в Україні зібрало в Києво-Печерській лаврі представників “захоплених храмів”. Зазначається, що в заході беруть участь близько 350 віруючих з різних регіонів країни. Учасники зібрання говорять про “гоніння на їхніх парафіян”, “захоплення храмів”, “виселення священників з будинків”.
Як ми раніше повідомляли, у Києво-Печерській лаврі відбудеться так званий “Правозахисний форум”, в якому візьмуть участь кілька сотень “постраждалих від гонінь” священників та представників громад Російської Православної Церкви в Україні.
Під час роботи форуму, який заплановано на 22 лютого, його учасники планують обговорити “факти захоплення храмів” РПЦвУ, висловити невдоволення через обов’язок вказати у назві приналежність до країни-агресора – Росії.
Окрім цього, організатори та учасники планують висловити серйозну стурбованість тим, що після перейменування релігійної організації її можуть позбавити пільг, якими наділені інші конфесії та релігійні об’єднання, а також тим, що, на їхню думку, проти РПЦвУ можуть бути запроваджені серйозні санкції.