Надання Вселенським Патріархатом автокефалії Українській Церкві стало актом деколонізації.
Про це заявив відомий богослов, позаштатний клірик РПЦ, архімандрит Кирило Говорун в інтерв’ю Сакену Аймурзаєву на YouTube-каналі «DetectorUA».
«У певному сенсі визнання великої громади православних, яка була за межами церковного спілкування, надання їй статусу Помісної Церкви, стало актом деколонізації або подоланням наслідків колонізації — загального світового тренду, коли колишні митрополії надають максимальні права своїм [колишнім] колоніям, коли люди намагаються боротися з колоніальною свідомістю», – сказав богослов.
Він зауважив, що в Україні зараз фактично відбувається конфлікт між двома свідомостями — колоніальною і постколоніальною. І носіями останньої є ті представники УПЦ МП, які не сприймають нову реальність та продовжують боротися за повернення старих порядків.
«Люди, які вважають, що треба продовжувати боротися із «розкольниками», звинувачувати їх у якихось гріхах, справжніх і несправжніх, які застосовують риторику ненависті — це люди з колоніальною свідомістю і вони мислять у тих самих категоріях», – наголосив архімандрит Кирило Говорун.
Читайте також:
- Більшість Помісних Церков готові визнати ПЦУ, лише чекають слушного часу — Говорун
- Духовенство Грузії сприймає Росію як агресора, тому абсолютно підтримує ПЦУ — Говорун
- Вони втратили сенс існування. Архімандрит РПЦ пояснив істерію в лавах УПЦ МП
- До надання Томосу в Україні існував «релігійний расизм». Це було аморально — Говорун