Архієрейський Собор РПЦ, який мав відбутися з 15 по 18 листопада 2021 року, відклали на півроку. Саме на цьому зібранні планувалося засудження дій Вселенського Патріарха Варфоломія та ймовірно – оголошення його єретиком.

Як йдеться на сайті РПЦ, “15 жовтня 2021 року члени Священного Синоду, обговоривши з допомогою засобів віддаленого зв’язку ситуацію, яка складається у зв’язку зі складною епідемічною обстановкою, постановили перенести проведення Архієрейського Собору на травень 2022 року, визначивши датами його засідань 26-29 травня”.

Як повідомляла РП, РПЦ планує скликати Собор, на якому виробити ставлення до Вселенського Патріарха у зв’язку з наданням автокефалії ПЦУ.

Синод РПЦ, який відбувся наприкінці вересня, постановив, що Патріарх Варфоломій “більше не має права виступати від імені всього світового Православ’я і представляти себе його лідером”. Синод постановив, зокрема “визнати, що прибуття до Києва Патріарха Константинопольського Варфоломія з супроводжуючими його особами без запрошення від Патріарха Московського і всієї Русі, митрополита Київського і всієї України Онуфрія і законних ієрархів Української Православної Церкви є грубим порушенням канонів, зокрема, 3-го правила Сардикійського Собору і 13- го правила Антиохійського Собору”.

У РПЦвУ вважають, що соборний розум всієї Вселенської Церкви повинен дати оцінку  діям Вселенського Патріарха, зокрема встановити, чи він є єретиком.

Як повідомляла РП, Російська Православна Церква цілком серйозно збирається оголосити Вселенського Патріарха Варфоломія єретиком. Таку думку висловив релігієзнавець Дмитро Горєвой у своєму матеріалі на Радіо Свобода.

За його словами, Московський Патріарх Кирило боїться сам виносити такі рішення, а тому збирає Архієрейський собор, щоб розділити відповідальність за це з більш ніж чотирмастами архієреями.

Comments are closed.