Держслужба з питань релігій (ДЕСС) може запустити процес блокування рахунків парафій УПЦ МП, щоб ті самі побігли перейменовуватися.

Про це в інтерв’ю Релігійній правді заявив колишній очільник комітету у справах релігій і національностей, релігієзнавець Олександр Саган, розповідаючи про закон, ухвалений в грудні 2018 року, який зобов’язує релігійні організації вказувати у статуті свій релігійний центр, якщо той розташований у країні-агресорі.

Олександр Саган

Він повідомив, що до 2007 року у статуті УПЦ вказувалося, що вони Московського Патріархату, а у новій редакції це уточнення було знято.

Тож зараз, якщо громада не виконує норми закону і не перейменовується, то “її статут втрачає чинність, а тому блокується рахунок”. “І тоді вони самі побіжать вносити зміни”, – додав Саган.

Цим питанням має зайнятися Держслужба, до сфери повноважень якої входить стеження за дотриманням законодавства у сфері свободи совісті та національностей, але за фактом, нарікає експерт, закон не виконується.

“І ми не бачимо жодної реакції за ці роки, навіть письмової заяви. Не говорячи вже про зустрічні позови чи роботу із відповідними органами, які відповідають за дотриманням і виконанням норм законодавства”, – додав він.

Саган також уточнив, що постанова Київського Окружного апеляційного суду про призупинення дії цього закону («забезпечення позову»), стосується лише 266 громад.

“Тобто прояснимо: дія цього закону тимчасово не поширюється на 266 громад. А, згідно із законом, понад 12,5 тисяч громад чи організацій повинні були перевести свої статути у відповідність до цього закону. Тобто понад 12 тисяч громад не виконують припис закону фактично через бездіяльність служби”, – резюмував релігієзнавець.

Читайте також:

Comments are closed.