Київський окружний адміністративний суд відкрив провадження в справі за позовом УПЦ МП до Державної служби України з етнополітики та свободи совісті з приводу релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української Православної Церкви.
Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.
В УПЦ МП заявляють, що релігієзнавча експертиза проведена з порушенням законодавства, упередженими та ворожо налаштованими проти УПЦ МП експертами, які “самовільно змінили предмет і об’єкт дослідження, вдаючись до маніпуляцій”.
“Такі дії свідчать про відсутність об’єктивності та наміру дійсно встановити реальний стан справ щодо церковно-канонічного зв’язку стосовно Статуту про управління Української Православної Церкви, яка згідно з уставними документами є незалежна і самостійна у своєму управлінні та устрої, а її органи управління — Собор і Синод — знаходяться в Києві”, – повідомляють в УПЦ МП.
Як повідомляла РП, висновок релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української Православної Церкви МП на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом свідчить, що прийняття нової редакції Статуту про управління УПЦ МП та Постанови Собору УПЦ МП не призвели до розриву церковно-канонічного зв’язку цієї Церкви із Російською Православною Церквою. Статус УПЦ як структурного підрозділу РПЦ залишається незмінним.
В УПЦ МП заявили, що науковці, які проводили експертизу нового Статуту цієї Церкви, “повинні бути притягнуті до кримінальної відповідальності за державну зраду”.