Служба безпеки зібрала нові докази злочинів з боку керівника Черкаської єпархії УПЦ МП. «На рахунку» митрополита це вже четвертий епізод його підривної діяльності проти України, повідомляють в СБУ.

Очевидно, йдеться про митрополита Черкаського і Канівського УПЦ МП Феодосія.

У 2023 році йому повідомили вже три підозри за розпалювання міжрелігійної ворожнечі та заперечення збройної агресії рф. Матеріали цих справ скеровано до суду.

Цього разу встановлено, що після оголошення попередніх підозр клірик продовжив поширювати серед своїх парафіян фейки щодо «захоплення» храму Різдва Пресвятої Богородиці у Черкасах і видворення звідти служителів церкви. Також у своїх проповідях митрополит намагався дискредитувати священнослужителів інших конфесій. Крім того, клірик записував деструктивні відеозвернення на офіційній сторінці Черкаської єпархії УПЦ МП у Facebook.

Ініційовані Службою безпеки семантико-лінгвістична і судово-психологічна експертизи підтвердили факти злочинних дій фігуранта. На підставі зібраних доказів йому повідомлено про ще одну підозру за ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно).

Наразі вирішується питання щодо зміни йому запобіжного заходу на більш суворий. Триває розслідування. Зловмиснику загрожує до 8 років тюрми.

Комплексні заходи з викриття та документування незаконної діяльності клірика проводили співробітники СБУ в Черкаській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Черкаської окружної прокуратури.

Як повідомляла РП, керівнику Черкаської єпархії, митрополиту  Феодосію інкримінують  виправдовування російської агресії та розпалювання міжконфесійної ворожнечі.

За даними розслідування, клірик також у публічних висловлюваннях серед священнослужителів і вірян, в офіційних коментарях поширював заклики, що порушують рівноправність громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності та переконань.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки з початку цього року повідомили митрополиту про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
ч.1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
ч.2 і ч.3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Згодом Служба безпеки встановила нові факти злочинної діяльності керівника Черкаської єпархії УПЦ МП. Перебуваючи під домашнім арештом на час розслідування попередніх злочинів, він продовжив публічно розпалювати релігійну ненависть.

Раніше в мережі з’явилося відео, як на різдвяній службі (за старим стилем) підсудний митрополит УПЦ МП Феодосій Снігірьов поминає Московського Патріарха Кирила.

22 лютого 2024 року в УПЦ МП повідомили, що у зв’язку з проведенням працівниками Служби безпеки України обшуку митрополит Черкаський і Канівський УПЦ МП Феодосій зазнав серцевого нападу.

Comments are closed.