9 липня у Соснівському районному суді Черкас мало відбутися засідання у справі митрополита УПЦ МП Феодосія (Дениса Снігірьова), однак підсудний не зʼявився.

Про це інформує видання «ВиЧЕрпно».

На засідання прийшов лише його захисник, який клопотав про перенесення судового засідання через погіршення стану здоровʼя Феодосія.

Адвокат надав медичний висновок, в якому зазначено, що підсудний перебуває із 8 по 12 липня на лікарняному. За словами захисника Володимира Юдіна, в нього серцевий напад.

Зазначимо, сьогодні мали допитувати останнього свідка.

Наступне засідання відбудеться 18 липня об 11:00.

Варто додати, що сьогодні перед Будинком правосуддя традиційно зібралися мітингарі, які проти Московської Церкви.

Як повідомляла РП, керівнику Черкаської єпархії, митрополиту  Феодосію інкримінують  виправдовування російської агресії та розпалювання міжконфесійної ворожнечі.

За даними розслідування, клірик також у публічних висловлюваннях серед священнослужителів і вірян, в офіційних коментарях поширював заклики, що порушують рівноправність громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності та переконань.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки з початку цього року повідомили митрополиту про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
ч.1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
ч.2 і ч.3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Згодом Служба безпеки встановила нові факти злочинної діяльності керівника Черкаської єпархії УПЦ МП. Перебуваючи під домашнім арештом на час розслідування попередніх злочинів, він продовжив публічно розпалювати релігійну ненависть.

Раніше в мережі з’явилося відео, як на різдвяній службі (за старим стилем) підсудний митрополит УПЦ МП Феодосій Снігірьов поминає Московського Патріарха Кирила.

22 лютого 2024 року в УПЦ МП повідомили, що у зв’язку з проведенням працівниками Служби безпеки України обшуку митрополит Черкаський і Канівський УПЦ МП Феодосій   зазнав серцевого нападу.

19 червня п’яту підозру отримав митрополит Черкаської єпархії УПЦ МП Феодосій, який неодноразово закликав вірян до релігійної ненависті.

Comments are closed.