У парафій, пов’язаних із Московським Патріархатом, більше немає часу – вони мали дев’ять місяців, щоб виконати вимоги закону й розірвати зв’язки з Російською Церквою.

Про це сказав народний депутат України Микола Княжицький, повідомляє Еспресо.

УНІАН

За його словами, за ці 9 місяців дуже мало громад УПЦ МП перейшли до ПЦУ – через те, що уряд із запізненням ухвалив підзаконні акти, необхідні для реалізації закону про заборону релігійних організацій, пов’язаних із Московським Патріархатом.

“90% не перейшли, на жаль. Оскільки підзаконні акти, які необхідні для того, щоб забороняти ті церкви, які підтримують зв’язки з Московським Патріархатом, а ця заборона повинна діяти від 20 травня, були затверджені Кабінетом Міністрів лише декілька днів тому”, – зазначив Княжицький.

Він наголосив, що підзаконні акти мали бути затверджені урядом протягом трьох місяців після ухвалення закону.

“Тому картина така, що, наприклад, на Львівщині, а це найкращий приклад, 17 парафій було, з них 14 закрилося, а 3 перейшло до ПЦУ. А в Запоріжжі не перейшла жодна парафія. В центральній Україні з майже тисячі парафій десятки попереходили. Надзвичайно мало”, – зауважив Княжицький.

На думку нардепа, парафії не поспішали з переходом, оскільки не вірили, що уряд своєчасно ухвалить підзаконні акти. “Добре, що вони прийняті лише зараз, але це загальмувало, очевидно, цей процес”, – зазначив Княжицький.

“Зараз Державна служба з етнополітики і свободи совісті, маючи в руках всі механізми, повинна почати працювати і в найкоротший термін привести наше поле у відповідність до чинного законодавства. Десь для цього потрібні судові процеси, десь достатньо просто приписів, десь вони самостійно будуть це робити. Всі механізми для цього вже відкриті, і закон дає таку можливість від 20 травня”, – резюмував нардеп.

Як повідомляла РП, Кабінет міністрів затвердив порядок проведення дослідження щодо наявності ознак афілійованості релігійної організації з Російською Церквою, діяльність якої в Україні заборонена.

Згідно з постановою уряду №543 від 9 травня, порядок визначає процедуру дослідження щодо питання наявності ознак афілійованості релігійної організації, що діє в Україні, з іноземною релігійною організацією, діяльність якої в Україні заборонена.

Як повідомляла РП, за даними обласних державних адміністрацій, парафії не поспішають змінювати юрисдикцію із УПЦ МП на ПЦУ.

Comments are closed.