Революція гідності залишиться однією з найважливіших подій в історії не тільки сучасної України, а й усієї Європи.
Таку думку висловив в інтерв’ю Релігійній правді капелан Майдану священник УГКЦ Михайло Димид.
«Як для учасника Майдану для мене важливо зберегти якнайбільше «світла» Майдану і ретранслювати це. Вогні, що горіли на Майдані, – це світло майбутньої України, світло, що відганяє безнадію, світло, яке зберігає та про яке свідчить Церква Христова. Воно допомогло православним християнам в Україні дозріти до конструктивного християнського свідчення і відкинення анафем; і воно обов’язково пошириться на Білорусь і Росію», – наголосив священник.
Він наголосив, що йому як священнику і богослову важливо показати роль Церкви під час революції та долучитися до формулювання богослов’я Майдану.
«Становлення богослов’я Майдану – це ще й спроба побачити Революцію гідності як частину утвердження незалежності України та утвердження Києва як християнського центру. Таке богослов’я працює не лише з фактами минулого – воно звернене в майбутнє. Як богослов’я «після Аушвіцу» дозволило німцям пришвидшити процес зміни свідомості після Другої світової війни, так і богослов’я «після Майдану» повинно розв’язувати не лише складні питання, які виникли в часі реального усвідомлення незалежності України», – сказав священник Михайло.
За його словами, богослов’я Майдану неодмінно зіштовхнеться з великою кількістю викликів, які не були розв’язані в історії і які продовжують болісно впливати на наше сьогодення.
Також він наголосив, що таке богослов’я живе майбутнім і є надконфесійним, тому саме воно повинно вибудовувати основу для діалогу між християнами різних конфесій в Україні і поза нею.
Крім того, саме його необхідно вводити в міжнародний дискурс для вироблення спільного погляду на історію і на майбутнє співіснування України з її сусідами.
«Головна тема курсу – свобода, яка визначає майбутнє та сприяє діалогу між усіма гілками християнства в Україні», – наголосив священник.
Читайте також: